Leczenie choroby Crohna

Wśród tych patologii układu pokarmowego uszkodzenia błony śluzowej jelita grubego zajmują prawie pierwsze miejsce. Wynika to z niewłaściwej diety, żywienia człowieka współczesnego. Pewien wkład do patologicznego obrazu podejmowania i czynników psychologicznych, bo nie jest tajemnicą, że mieszkańcy miast są w stanie ciągłego stresu informacji.

Choroba Crohna często nie jest wykryty, ale odnosi się do przewlekłych patologii typu choroby, która może wymagać stałej opieki nawet w stanie remisji. Do leczenia tej choroby całkowicie w obecnych warunkach, nie jest możliwe, ponieważ nie ma wyraźnego etiologii patologicznego procesu w jamie grubego. Leczenie choroby Leśniowskiego-Crohna obejmuje działania, aby proces regulacja mocy usuwa istotną jakość i ilość spożywanych pokarmów. Należy zrezygnować złe nawyki, a niektóre z grup produktów żywnościowych. Przy odpowiednio dobranej taktyki i stosowanie się do zaleceń dietetycznych jelit choroba Crohna może być za kilka lat, aby płynąć do remisji i nie daje żadnych widocznych zaostrzeń o napady bólu.

Pomimo faktu, że patologia została otwarta przez dr B. Leśniowskiego USA ponad 100 lat temu, do tej pory nie ma stałej wiedzy medycznej na temat czynników ryzyka, co wywoła jego rozwój. Istnieje tylko domniemane przyczyny choroby Crohna, które są bardziej prawdopodobnie prowadzić do rozwoju procesu zapalnego.

Wyłączając prawdopodobne przyczyny - jest kluczem do skutecznego leczenia jakiejkolwiek choroby i choroby Leśniowskiego-Crohna w tym względzie nie jest wyjątkiem.

Patologia fazie przewlekłej może przebiegać bezobjawowo przez wiele lat. Wszystko to razem zniszczenie błony śluzowej jelita grubego. Dokonywanie wezwanie o pomoc lekarską pacjent może powikłanie procesu, takie jak niedrożność jelit lub krwawienia lub nasileniem patologicznego stanu zapalnego.

Najczęściej zaostrzenie choroby Crohna rozwija się w sytuacji stresowej z ciężką psychicznego obciążenia człowieka. Jest ostry ból w brzuchu, przypominające w swej mocy i intensywności bólu ostrego zapalenia wyrostka robaczkowego. Wypróżnień zmniejszona, jest podstawowym zaparcia, która po kilku godzinach zmienia się wielokrotnego biegunki z dużą śluzu w kale. Ból w chorobie Leśniowskiego-Crohna może również wystąpić na tle naruszenia lekarza zalecanej diety, spożywania napojów alkoholowych, przypraw i substancji drażniących. Jak przejawiać inne objawy choroby, należy rozważyć dalsze, ale teraz jest odpowiedź na pytanie, ile trwa zaostrzenie choroby Leśniowskiego-Crohna. Najczęściej atak odbywa się w ciągu 3 - 5 dni. Nieleczone może przejść do następnej formy choroby, takie jak niedrożność jelit, co oznaczałoby natychmiastowej operacji.

W diagnostyce pierwotnej należy zwrócić uwagę na dynamikę kacheksji (utrata masy ciała). Ten problem może wskazywać na obecność raka sposobem, ale w chorobie Crohna jest najczęściej związane z patologią przyswajania składników odżywczych w jelicie kosmata biegunka, mogą być obserwowane przez 7-10 dni. W tym konwencjonalnym przeciwbiegunkowe leki nie pomagają.

Przed leczeniu choroby Leśniowskiego-Crohna jest konieczne, aby wykluczyć obecności pacjenta żywności nietolerancji niektórych pokarmów. Często objawy występują na tle nietolerancji glutenu lub galaktozemii. Istnieją przypadki, w śluzówce jelitowej przewlekłym zapaleniem na tle alergii na owocach cytrusowych. Jednocześnie pacjenci nie są świadomi swojego stanu i nadal powodować szkody dla zdrowia, napojów, które należy wyłączyć z diety.

Leczenie choroby Crohna jest oparty głównie na normalizacji diety, diety pacjenta. Jak wspomniano powyżej, należy wykluczyć produkty, które są identyfikowane nietolerancji. Posiłki powinny być częste i ułamkowe, małe porcje świeżych, świeżo gotowanej żywności. Wszystkie konserwanty, wzmacniacze smaku, przyprawy i przyprawy powinny być wyłączone. Zabrania się korzystania majonez, ketchup, różne sosy, woda gazowana, i wiele innych.

Na jedzenie przygotowane proste posiłki mnonokomponentnye. Wskazane jest, aby jeść na odrębność mięsa drobiowego i warzywami gotowanymi i postaci puree. Z napojów preferowane napoje owocowe, napoje owocowe, galaretki, wody mineralnej. Kawa i herbata może pogorszyć chorobę. Wskazane jest, aby zastąpić je herbat ziołowych i wywary z dzikiej róży.

Choroba Crohna leki przypisywane są głównie objawowe celowi. To kiedyś zatrzymać biegunkę leki - "loperamid", "Smecta", "Siarczan atropiny", "Motilium" i kilka innych. Aby poprawić stan mikroflory jelitowej jest powoływany "Linex", "Hilak forte", "acidophilus", "Atsipol" i niektóre inne leki. Gdy proces zapalny, mogą być przypisane do tych tabletek w chorobie Crohna Enterofuril: "" ", furazolidon", "Ftalazol", "Sulfadimetoksin", "Biseptolum", "Trichopolum", a niektóre grupy antybiotyków przepisanych przez lekarza.