Leczenie reumatoidalnego zapalenia stawów

Reumatoidalne zapalenie stawów - przewlekłą chorobą o nieznanej etiologii (Dokładne przyczyny nie jest znany), w którym nie jest układową uszkodzenie tkanki łącznej. Reumatoidalne zapalenie stawów jest chorobą autoimmunologiczną, w której nie jest zapalenie stawów z rozwojem erozyjnych i destrukcyjne, w tym o połączenie z powierzchniami stawowymi (ankilozirovaniya).

W MTSIK im. RN Hodanovoy przeprowadzono kompleksowe leczenie reumatoidalnego zapalenia stawów, w oparciu o indywidualne cechy pacjenta, mające na celu zapobieganie nawrotom, zahamowanie aktywności i postęp w procesie, jak również zachowanie niepełnosprawności pacjenta, zapobieganie niepełnosprawności i szybkie przywrócenie funkcji stawów.

Istnieje ponad tuzin różnych typów zapalenia stawów: pourazowe, alergiczny, młodzieńcze, zakaźne, łuszczycowe i inne. Najczęstszym jest reumatoidalne zapalenie stawów - wynika ze statystyk, aż do 7% ludności Federacji Rosyjskiej cierpi na reumatoidalne zapalenie stawów. Choroba dotyczy wszystkich warstw społecznych, jest widoczne w różnym wieku, w tym dzieci.

Rozwój reumatoidalnego zapalenia stawów mogą przyczyniać się do różnorodnych czynników: stres, zakażenie wirusem stres fizyczny, alergii, zaburzeń układu nerwowego i metabolizmu, a nawet jej brak witamin w organizmie. Następujące objawy choroby: Zaginiony mobilność i deformacji stawów, erozja kości i tkanki chrzęstnej, wstrząsami podskórnych, i tak dalej. Obecnie w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów przy użyciu terapii podstawowej (metotreksat, leflunomid, sulfasalazyna (Arava), cyklosporyna, Plaquenil itp Remicade.) W połączeniu z niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ). Wszystkie podstawowe leki wymagają długotrwałego stosowania dla wielu latach h często prowadzi do oporu (stabilność) ciała pacjenta do tych leków.

U pacjentów leczonych z powodu reumatoidalnego zapalenia stawów przez gemopunktury, znacznie mniej wystąpić zaostrzenie. Ten efekt wynika z faktu, że ta procedura gemopunktury przywraca układ odpornościowy i zmniejsza częstość występowania chorób współistniejących i nasilenia ich występowania.