Leczenie stwardnienia rozsianego

Stwardnienie rozsiane (SM) jest przewlekłą chorobą, która dotyka włókien i rdzeń kręgowy. Często określane jako starcze stanie rozsianego, gdy nie jest to naruszenie pamięci i uwagi. W rzeczywistości, stwardnienie rozsiane nie musi tego powodować.

To choroba neurologiczna młodych ludzi i może sprawić, że ludzie staną się niepełnosprawni. Niektórzy z nas, to jest możliwe, aby żyć ze stwardnieniem rozsianym, nie wiedząc o tym. Tak więc choroba nie jest po prostu prawda jest postrzegana przez społeczeństwo. Wiemy o nim głównie z mitów, które muszą obalić.

Stwardnienie rozsiane objawia się u wszystkich ludzi jednakowo. Choroba ta ma inny wpływ na ludzi. Większość PC pojawia się krótkie błyski, wśród których znajdują się długie okresy remisji. Są tacy, którzy mają objawy stale postępującą, powodując w końcu niepełnosprawności. Ale jest też taka łagodna forma SM, która praktycznie nie ma wpływu na życie danej osoby.

Ponieważ stwardnienie rozsiane nie może walczyć. Chociaż prawdą jest, że nie można leczyć choroby, konieczne jest, aby sobie z tym poradzić. Są to leki immunomodulujące do zastrzyków lub do podawania doustnego, co pozwala opóźnić postęp choroby oraz łagodzą ciężkość objawów. Należy pamiętać, oraz metod leczenia, takich jak fizykoterapia, masaż, ciepło, relaks. Pomaga również w celu łagodzenia objawów.

Ze względu leki immunomodulujące mogą czuć się lepiej. Rozsiane atakuje granice ochronne włókien nerwowych i immunomodulujące leki mogą zmniejszyć tę aktywność. Pod względem strategicznym, leki te spowolnić postęp choroby, które po prostu nie może uciec od tych objawów, które są już obecne. Aby naprawdę poprawić jakość życia, konieczne jest uciekanie się do innych metod leczenia. mogą to być dodatkowe leki, to konieczne jest również rozpocząć dotyczy zmian naprężeń i styl życia.

Jeśli kobieta ma stwardnienie rozsiane, ona nie może mieć dzieci. Choroba ta występuje u kobiet razy częściej niż mężczyźni. Zazwyczaj rozpoczyna się w wieku rozrodczym. Ale ciąża nie pogorszyć stan zdrowia i nie zaostrzać objawy. Nie bój się, i że stwardnienie rozsiane będą prowadzić do niepłodności lub poronienia. Ponadto, australijskie naukowcy okazało się, że obecność kobiet przynajmniej jedno dziecko zmniejsza ryzyko wystąpienia SM o 50 procent. I dla kobiet z trzech lub więcej dzieci, odsetek ten jest jeszcze wyższy. Naukowcy uważają, że tutaj rola odgrywana przez środowisko hormonalne w czasie ciąży.

Kobiety ze stwardnieniem rozsianym nie mogą karmić piersią. Przypadku zajścia w ciążę w okresie remisji choroby, a po porodzie nawrotu występuje zwykle. Niektóre z tych leków do walki stwardnienia rozsianego zgodny z karmienia piersią. Najlepszą rzeczą w tym przypadku, omówić sytuację z lekarzem, może doradzić inne leki. Dlatego niektóre kobiety mogą bezpiecznie karmić piersią swoje dziecko.

Muszę zrezygnować z pracy z powodu stwardnienia rozsianego. Statystyki pokazują, że nawet po podniesieniu taką diagnozę jedna na cztery osoby pozostają w pracy od ponad dwudziestu lat. Więc dlaczego pęd do dymisji? W tym momencie konieczne jest, aby dokładnie zastanowić swoich pragnień i możliwości, a także rozważyć prawa. Ci, którzy podjęli decyzję, aby utrzymać pracę, konieczne jest, aby myśleć o wygodę swoich biurkach i urządzeń. Głównie jego modernizacji zachowa dawną wydajność.

Aby poradzić sobie ze stwardnieniem rozsianym może poprzez usunięcie wypełnień stomatologicznych. Istnieje przekonanie, że plomby dentystyczne zawarte rtęć. Skoro ona może spowodować stwardnienie rozsiane oraz plomby powinny zostać usunięte. Ale ten mit nie jest obsługiwany przez naukę. Oczywiście, zatrucia rtęć jest bardzo niebezpieczny dla układu nerwowego. Tylko teraz z nerwów są uszkodzone zupełnie inaczej niż stwardnienie rozsiane.

Telefony środki wymagane są tylko dla tych, którzy nie mogą chodzić sam. W późniejszych stadiach choroby przy użyciu takich aparatów jak spacerowiczów, laski i wózki inwalidzkie. Uważa się, że są one potrzebne dla tych, którzy nie mogą się bez nich obejść. W praktyce okazuje się, że wiele osób z takiej diagnozy, ale także w umiarkowanym stadium choroby, można stosować środki mobilnych. Będą drogą, kiedy chcesz odpocząć, chodzić lub staje się długotrwałe.

Stwardnienie rozsiane występuje z powodu urazów fizycznych. Naukowcy wykazały, że tak nie jest. Uraz ma wpływ na nawrót choroby. I podczas gdy w grupie pacjentów z MS faktycznie obserwowanym wzrostem inwazyjności, jest to związane z objawami choroby - naruszenie koordynacji, utrata równowagi. W latach 1980-1990 w badaniach z udziałem pacjentów z SM i w grupie kontrolnej. Okazało się, że nie było żadnego związku między traumatyczne i pojawieniem się choroby. Wyjątkiem jest prądem.

Istnieje wiele znanych przyczyn stwardnienia rozsianego. Naukowcy od dawna szukają przyczyn tej choroby. Początkowo uważano, że czynnikiem sprawczym jest tego samego wirusa, który powoduje nosówki psów. Następnie sprawca PC uznano alergia, ale to ten sam alergen i nie został znaleziony. Bezpodstawnych podejrzeń pozostał negatywny wpływ metali ciężkich. Twierdzono, że RS można nazwać aspartam słodzik. Naukowcy mogą jedynie powiedzieć, że niektóre wirusy mogą uszkodzić błonę lipidową, która obejmuje włókna nerwowe. To tylko w przypadku komputera, wirus nie stwierdzono. To nawet nie udowodnił, że jest to wirus i jest główną przyczyną. Obecnie naukowcy badają wpływ choroby na Epstein-Bar, który jest często obecny w pacjentów. Jednak pod warunkiem, że nie wiadomo, co powoduje, że na tę chorobę.

Aby wykryć stwardnienie rozsiane należy przeprowadzić skanowanie MRI. Metoda ta stała się głównym celu potwierdzenia diagnozy. Uważa się, że takie skanowania może wykryć uszkodzenie mózgu, a nieaktywne obszary klinicznie w nich. W rzeczywistości, ta metoda diagnozy w tym przypadku jest beznadziejnie przestarzałe i nieprecyzyjne. Badacze doszli do wniosku, że w SM uszkodzenia w mózgu i nie może być. Brytyjscy lekarze zwykle dochodzimy do smutnego wniosku, że nie ma dostępnych środków do precyzyjnego wykrywania choroby. Niestety, to sugeruje, że wiele przypadków choroby zdiagnozowano nieprawidłowy. Pacjenci i ich rodziny również doświadczyły wielu cierpień, ale nic się z nimi dzieje.

Stwardnienie rozsiane - choroba wirusowa. Badania w dziedzinie wirusów i bakterii pozostawiono do symulacji stwardnienia rozsianego u zwierząt laboratoryjnych. Zwłaszcza w tym eksperymentalnym autoimmunologicznym zapaleniu mózgu EAE powstała. Obserwując jego działania, naukowcy chcą lepiej zrozumieć przyczynę objawów SM. Jednak nie należy zapominać, że EAE sztucznie stworzone wirusa nie jest czynnikiem sprawczym choroby stwardnienia rozsianego.

Stwardnienie rozsiane jest dziedziczona. Naukowcy twierdzą, że choroba autoimmunologiczna wyraźnie. Geny odgrywają pewną rolę, ale oczywiście nie winnym wszystkiego. Fakt, że rodzina MS pacjent miał podobne przypadki - to tylko część równania. Rzeczywiście, jeśli ktoś z rodziny cierpiał na stwardnienie rozsiane, ryzyko wzrasta 10-krotnie. Ale o wiele ważniejsze czynniki środowiskowe i infekcje, które odgrywają decydującą rolę w który ostatecznie choruje.

Stwardnienie rozsiane - to wyrok śmierci. To nie jest. Ludzie z tą diagnozą, średnia długość życia nie różni się zbytnio od reszty. Mimo, że komputer będzie towarzyszyć człowiekowi do jego śmierci, choroba może być kontrolowana poprzez spowolnienie jego rozwoju i zmniejszenie objawów. Wiele osób prowadzi aktywny tryb życia. Lekarze zalecają, aby wykorzystać tę chorobę jako przewlekłe, ale to jest do opanowania. Tylko niewielka część pacjentów z ciężką rozsiane umiera z powodu jej powikłań.

Choroba ta występuje tylko u osób starszych. Stwardnienie rozsiane jest prawie nic wspólnego ze starości. Większość ludzi się diagnozę w wieku od 20 do 50 lat. Zdarza się, że do komputera i pojawia się u dzieci i osób starszych. W Ameryce, ta choroba jest obecna w 400 tysięcy osób tygodniowo 200 zdiagnozowanych pacjentów.

Liczba pacjentów ze stwardnieniem rozsianym stale rośnie. Trudno jest ocenić, im dłużej przerzucanie chora czy nie. Fakt, że w niektórych przypadkach mógł tylko zdiagnozować obecny stan wiedzy, aw przeszłości mogliby niezauważone. Ale z całą pewnością możemy powiedzieć, że różnica między kobietami i mężczyznami. Jeśli wcześniejszych dwóch przypadkach kobiety miały jeden mężczyzna, ale teraz stosunek ten wynosi blisko 4 do 1.

Pacjenci ze stwardnieniem rozsianym nie może uprawiać sport. Wcześniej lekarze naprawdę zaleca się ograniczenie aktywności fizycznej dla osób z taką diagnozą. Dziś wiadomo, że korzyści przeważają nad ryzykiem tego sportu nim. Sytuacja zmieniła się w 1996 roku, kiedy to naukowcy z University of Utah wykazały, że ćwiczenia aerobowe łagodzi wiele objawów SM. Na przykład, stało się lepsze jelita pracy, w lewo zmęczenie i depresję. Dla osób z wielu ataków rozsiane sport jest lepiej wstrzymać się, podczas gdy w innym czasie to pomoże utrzymać ton. Również sport może pomóc odpędzić nadwagi.