Leczenie wrzodziejącego zapalenia jelita grubego

Wrzodziejące zapalenie jelita grubego (UC) - rozproszony zapalenie błony śluzowej jelita grubego i odbytu.

Główne objawy wrzodziejącego zapalenia jelita grubego - częste (od 4 do 20 razy dziennie), biegunka zmieszane z krwi, śluzu, ropy, bolesnego parcia na stolec, może być ból w jamie brzusznej, zwykle po lewej stronie. Również cierpi z powodu wrzodziejącego zapalenia jelita grubego skarżą się na brak apetytu, utrata masy ciała, gorączka, osłabienie i zmęczenie. Ich skóra jest blada, puls częste.

Istnieją również przejawy extra-jelitowe z wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego: zapalenie stawów, choroby oczu ( zapalenie tęczówki , zapalenie spojówek ), ustnej , zakrzepica , nerki kamienia, choroby wątroby ( marskość wątroby , zapalenie dróg żółciowych , kamica żółciowa ), skóry i tkanki podskórnej ( rumień guzowaty , guzkowe zapalenie tętnic ). I bardziej jelita udział w procesie zapalnym, więcej objawów wrzodziejącego zapalenia jelita grubego.

Dokładne przyczyny wrzodziejące zapalenie jelita grubego, naukowcy jeszcze nie wiem. Uważa się, że zapalenie jelita grubego występuje ze względu na nadmierną reakcją systemu odpornościowego w mikroflorze jelitowej. Uważa się, że na rozwój tej choroby winien bakterie lub wirusy. Uważa się, że występowanie wrzodziejącego zapalenia okrężnicy zrzucać winę genów , ponieważ według niektórych szacunków, jeżeli oba rodzice cierpią UC, prawdopodobieństwo wystąpienia choroby u dzieci wzrasta do 52%. Niektórzy eksperci uważają, że choroba rozwija się z powodu złych warunków środowiskowych. Styl życia i złe nawyki, według lekarzy, może również wpływać na rozwój choroby - palenie jest jednym z głównych czynników ryzyka. Ale stres nie jest przyczyną wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, chociaż może to znacznie utrudnić jej przebieg.

Normalnie, odbytnica zależy w pierwszej kolejności. Następnie choroba rozprzestrzenia się w górę tak, że nie było zdrowe części okrężnicy. Uzyskane owrzodzenia o różnych kształtach, z najbardziej typowym długie i wąskie o gładkich krawędziach. Dno w niewielkich owrzodzeń czystych i duże - pokryta szarym rozkwicie fibryny. Ale w przeciwieństwie do choroby Crohna dotyczy tylko śluzówki i podśluzowej.